Infektuar: 56732
Shëruar: 49982
Vdekur: 1426
Zemaj paralajmëron shtrëngim të masave në dy faza ditore, duke përfshirë edhe gastronominë

Zemaj paralajmëron shtrëngim të masave në dy faza ditore, duke përfshirë edhe gastronominë

Aktuale October 19, 2020 - 13:07

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka paralajmëruar shtrëngim të masave pas rritjes së numrit të rasteve me COVID-19. Ai tha se këto masa do të jenë në dy faza ditore, duke përfshirë edhe sektorin e gastronomisë.

Zemaj këto deklarata i ka bërë pas vizitës në Burgun e Lipjanit, raporton “Ekonomia Online”.

Ai tha se menaxhimi sa i përket situatës me COVID është i mirë dhe në Burgun e Lipjanit nuk ka të infektuar me koronavirus.

“Ne po ashtu do t’i furnizojmë të burgosurat me barna dhe shërbime të tjera”.

Ai foli edhe sa u përket masave dhe tha se do të ketë shtrëngim të masave në dy faza ditore, edhe sa i përket gastronomisë.

Ministri Zemaj theksoi se mbyllja e tërësishme është opsioni i fundit, andaj të gjithë qytetarët obligohen t’i respektojnë masat.