Infektuar: 40117
Shëruar: 25586
Vdekur: 1026
Këto janë komunat që regjistruan rastet e reja me COVID-19

Këto janë komunat që regjistruan rastet e reja me COVID-19

Aktuale October 18, 2020 - 15:18

Instituti Kombëtar I Shëndetsisë Publike të Kosovës ka publikur raportin e rasteve të reja të regjistruara në 24 orët e fundit.

Nga gjithsej 137 të infektuar të rinj, 54 prej tyre janë identifikuar në komunën e Prishtinës.

Me numër më të lartë të rasteve të reja janë edhe komuna e Gjilanit me 20 raste të reja dhe Podujeva me 17 të infektuar të rinj.

Rastet e tjera pozitive janë nga Gjakova 8 raste, Lipjani 6 raste, Rahoveci 5 raste, Fushë Kosova 4 raste, Peja 4 raste, Juniku 3 raste, Deçani 2 raste, Ferizaji 2 raste, Klina 2 raste, Skenderaji 2 raste dhe me nga një rast komunat Drenas, Istog, Mitrovicë, Novobërdë, Obiliq, Prizren, Suharekë dhe Viti./Zëri

 

49 TË SHËRUAR DHE 137 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Sunday, October 18, 2020