Infektuar: 17139
Shëruar: 14787
Vdekur: 657
Daçiqi: Thaçi do të arrestohet 99 për qind

Daçiqi: Thaçi do të arrestohet 99 për qind

Aktuale September 29, 2020 - 08:58

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se Dhomat e Specializuara të Kosovës janë të gatshme për ta arrestuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Ai ka theksuar se Thaçi do të arrestohet 99 për qind.

Daçiqi në “Happy Tv” është shprehur se Thaçi se di se do të arrestohet dhe që gjykata nuk do të njoftojë paraprakisht nëse aktakuzat ndaj tij do të konfirmohen ose refuzohen, transmeton “Klan Kosova”.