Infektuar: 17139
Shëruar: 14787
Vdekur: 657
Nesër mot me diell dhe vranësira, temperature më e lartë 27 gradë Celsius

Nesër mot me diell dhe vranësira, temperature më e lartë 27 gradë Celsius

Aktuale September 19, 2020 - 20:03

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nesër parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira ndërsa temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, e maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-27 gradë Celsius.

Po ashtu thuhet se do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindje. /Zëri