Infektuar: 14939
Shëruar: 12325
Vdekur: 611
Sot pritet të votohet projektligji për rimëkëmbje ekonomike në Kuvend

Sot pritet të votohet projektligji për rimëkëmbje ekonomike në Kuvend

Aktuale September 17, 2020 - 08:54

Kuvendi i Republikës së Kosovës prej sot i kthehet punës. Njëra nga pikat, e cila është paraparë që të vazhdohet në këtë seancë është projektligji për rimëkëmbje ekonomike, që parasheh ndryshimet ligjore, të cilat mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti, shkruan “Zeri.info”.

Ky projektligj nuk u votua në muajin gusht pasi Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës kishin refuzuar ta votojnë, ndonëse ministrja e Financave Hykmete Bajrami bëri thirrje për votimin e tij. /Zëri//