Infektuar: 17009
Shëruar: 14716
Vdekur: 656
Jep dorëheqje Besa Shahini, Evi Kushi ministre e re e Arsimit në Shqipëri

Jep dorëheqje Besa Shahini, Evi Kushi ministre e re e Arsimit në Shqipëri

Aktuale September 14, 2020 - 18:39

Evis Kushi do të jetë ministrja e re Arsimit.

Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, në një komunikim direkt dhe bisedim me ministren aktuale Shahini dhe pasuesen e saj.

Rama falenderoi Shahinin për punën e bërë, ndërkaq ai bëri të ditur se Kushi do jetë ajo që do vazhdojë me punën e saj.

Ndërkohë kjo e fundit, deputete e PS në Elbasan tha se:

Është privilegj shumë e lartë, pas 7 vitesh në politikë të jem në ministri, përgjegjësi shumë e lartë/ TCH.