Infektuar: 14939
Shëruar: 12325
Vdekur: 611
Të premtën Kuvendi shqyrton projektligjin për rimëkëbje ekonomike

Të premtën Kuvendi shqyrton projektligjin për rimëkëbje ekonomike

Aktuale August 12, 2020 - 17:47

Kryesia e Kuvendit ka mbajtur mbledhjen në mënyrë elektronike të drejtuar nga kryeparlamentarja Vjosa Osmanit.

Në një njoftim për media, Kryesia ka vendosur që në seancën e së premtës pikë e parë e rendit të ditës do të jetë shqyrtimi i dytë i Projektligjit për parandalimin dhe luftimin e Pandemisë COVID-19 në territorin e Republikës së Kosovës.

Ndërkaq në këtë seancë do të shqyrtohet për herë të parë Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike./Zëri