Infektuar: 14939
Shëruar: 12325
Vdekur: 611
Tri viktima dhe 141 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

Tri viktima dhe 141 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

Aktuale August 12, 2020 - 17:43

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë bën me dije se janë konfirmuar 141 raste dhe 3 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 625 testime për të dyshuar të prekur nga COVID 19, ndërsa 141 persona janë konfirmuar pozitive me Covid19.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 51 raste në Tiranë, nga 14 raste Shkodër, Krujë, 12 në Lezhë, 9 në Vlorë, 7 në Durrës, 5 në Lushnje, nga 4 raste në Kurbin, Elbasan, Klos, nga 3 raste Korçë, Divjakë, nga 2 raste, Kavajë, Berat, Kamëz, Gramsh, nga 1 rast në Kukës, Vau i Dejës, Selenicë.

Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen në dy spitalet Covid, pavarësisht përpjekjeve të mjekëve, një 65 vjeçar nga Elbasani dhe dy qytetarë nga Tirana, një 66 vjeçar dhe një 76 vjeçare.