Infektuar: 14939
Shëruar: 12325
Vdekur: 611
SHSKUK njofton se 449 persona janë me COVID-19, 25 pacientë në gjendje të rëndë

SHSKUK njofton se 449 persona janë me COVID-19, 25 pacientë në gjendje të rëndë

Aktuale August 12, 2020 - 16:58

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se 610 pacientë janë duke marrur shërbime shëndetësore në klinikat për COVID-19.

SHSKUK-ja njofton se 449 persona janë të konfirmuar me koronavirus të cilët janë të hospitalizuar në klinika dhe Spitale.

Ndërkaq, 393 pacientë janë me oksigjenoterapi, 14 në respiratorë dhe 25 me CPAP./Zëri

Image