Infektuar: 10795
Shëruar: 6411
Vdekur: 365
13 të vdekur dhe 245 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

13 të vdekur dhe 245 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Aktuale August 02, 2020 - 15:01

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar edhe 13 viktima dhe 245 raste të reja me COVID-19.

Në raportin 24 orësh të IKSHPK-së thuhet se numri i viktimave në Kosovë si pasojë e COVID-19 ka shkuar në 249 ,transmeton Zeri.info

Po ashtu bëhet e ditur se me 245 rastet e reja, numri i të infektuarve ka shkuar 8.799 raste, ku 4.863 prej tyre janë shëruar ndërsa 3.687 raste mbesin aktive.