Infektuar: 10795
Shëruar: 6411
Vdekur: 365
Vetëvendosje akuza qeverisë për keqmenaxhim të pandemisë

Vetëvendosje akuza qeverisë për keqmenaxhim të pandemisë

Aktuale August 01, 2020 - 18:23

Partia Lëvizja Vetëvendosje përmes një video-mesazhi në Facebook thotë se Qeveria “Hoti” nuk është duke ditur të menaxhojë situatën me COVID-19, transmeton Zëri.

“Qeveria që nuk po di të menaxhojë me pandeminë po e çon vendin drejt katastrofës humanitare”, thuhet më mesazh.

Tutje jo parti bënë thirrjë që “Këta duhet të largohen në mënyrë që të qeverisin me vendin ata që e dëshmuan se mund ta menaxhojnë suksesshëm pandeminë dhe ekonominë e vendit”.

Video e plotë: