Infektuar: 10988
Shëruar: 6616
Vdekur: 373
Në këto komuna janë rastet pozitive me COVID-19, Prishtina kryeson me 70 të infektuar

Në këto komuna janë rastet pozitive me COVID-19, Prishtina kryeson me 70 të infektuar

Aktuale August 01, 2020 - 15:22

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës(IKSHPK) ka pubikuar rastet e reja me koronavirus ku në 24 orët e fundit 10 persona kanë humbur jetën, 224 raste të reja rezultuan pozitiv dhe 152 pacientë u shëruan, raporton Zeri.info

IKSHPK-ja ka bërë të ditur edhe rastet positive në komunat e Kosovës ku përseri kryeqyteti mbetet me numrin më të madh të të infektuarve.

“Komuna Prishtinë 70 raste, komuna Ferizaj 20 raste, komuna Prizren 20 raste, komuna Fushë Kosovë 16 raste, komuna Kaçanik 13 raste, komuna Vushtrri 10 raste, komuna Mitrovicë 9 raste, komuna Gjilan 8 raste, komuna Lipjan 7 raste, komuna Podujevë 7 raste, komuna Drenas 6 raste, komuna Skenderaj 6 raste, komuna Dragash 5 raste, komuna Malishevë 5 raste, komuna Suharekë 5 raste, komuna Pejë 4 raste, komuna Klinë 3 raste, komuna Viti 3 raste, komuna Gjakovë 2 raste, komuna Kamenicë 2 raste, komuna Obiliq 2 raste dhe komuna Shtime 1 rast”, thuhet në njoftimin e IKSHP-së