Infektuar: 10795
Shëruar: 6411
Vdekur: 365
15 të vdekur dhe 226 raste të reja me koronavirus në Kosovë

15 të vdekur dhe 226 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Aktuale July 31, 2020 - 14:59

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka publikuar rezultatet e testimeve të të dyshuarveme koronavirus.

Gjatë 24 orëshit të fundit, nga virusi kanë humbur jetën 15 persona.

Ndërsa, nga gjithsej 459 mostra të marra, 226 prej tyre kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Ditën e sotme, bazuar në rezultatet e IKSHPK-së, janë shëruar 115 të infektuar.