Infektuar: 10988
Shëruar: 6616
Vdekur: 373
IKSHPK publikon 5 rregullat kundër koronavirusit

IKSHPK publikon 5 rregullat kundër koronavirusit

Aktuale July 12, 2020 - 21:58

Qeveria e Kosovës sot ka bërë të ditur disa nga masat e reja të cilat kërkohet të respektohen nga qytetarët.

Ndërsa, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, përmes një postimi në “Facebook”, ka publikuar 5 rregulla kundër koronavirusit.

“Vendose maskën, apliko distancën fizike, pastroni duart shpesh, dezinfektoni vazhdimisht duart dhe sipërfaqen, shmangni prekjen e syve, hundës dhe gojës”, theksohet në postimin e IKSHPK-së.

Insituti rekomandon që bashkë të kontribohet për shëndetin.

Image

“Ruaje veten dhe të tjerët”, shkruan IKSHPK.