Infektuar: 4715
Shëruar: 2227
Vdekur: 101
Nxirren trupat e pajetë të minatorëve në Artanë – dërgohen për obduksion

Nxirren trupat e pajetë të minatorëve në Artanë – dërgohen për obduksion

Aktuale June 03, 2020 - 01:01

Pas rreth 14 orëve kanë arritur të nxirren trupat e pajetë të minatorëve Idriz Gërbeshi dhe Haki Arifi nga miniera e Artanës.

Lajmin e ka konfirmuar drejtori i minierës, Hysen Vrajolli.

“Ekipet kanë arritur rreth orës 00:20 që të nxjerrin trupat e dy minatorëve të vdekur sot në minierë. Pas përfundimi të aksionit trupat janë dërguar në obduksion”, deklaroi Vrajolli për "Klankosovën".

 

Tragjedia në minierën e Artanës

Posted by Zeri on Tuesday, June 2, 2020