Infektuar: 1047
Shëruar: 794
Vdekur: 30
Thaçi reagon pas vrasjes së Qerim Kelmendit, të zbardhet sa më shpejt ky rast

Thaçi reagon pas vrasjes së Qerim Kelmendit, të zbardhet sa më shpejt ky rast

Aktuale February 27, 2020 - 12:08
Lajmi i Fundit

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar në lidhje me vrasjen e ish-ushtarit të UÇK-së, Qerim Kelmendi.

Thaçi ka bërë thirrje urgjente institucioneve që të zbardhin rastin, përcjell "Zëri.info".

"Vrasja tinëzare e Qerim Kelmendit, njërit prej luftëtarëve më të hershëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ishte tronditëse për mua dhe të gjithë qytetarët e Kosovës. I bëj thirrje urgjente institucioneve të rendit dhe ligjit, që ta zbardhin këtë vrasje të tmerrshme sa më shpejtë që është e mundur dhe kryesit e saj të vendosën para drejtësisë. Familjes Kelmendi dhe gjithë bashkëluftëtarëve të Qerimit u shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta, duke i siguruar se do t’i përdorim të gjithë mekanizmat ligjorë të shtetit për ta zbardhur këtë vrasje mizore! HTH", ka shkruar Thaçi./ZËRI