Thaçi takohet me një polic shqiptar në Uashington

Thaçi takohet me një polic shqiptar në Uashington

Aktuale February 24, 2020 - 19:13

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar një polic shqiptar gjatë vizitës në SHBA.

Gjatë vizitës së tij në Uashington, Thaçi ka takuar një polic shqiptar atje, me të cilin ka publikuar edhe fotografi, transmeton Zëri.info.

Presidenti ka thënë se polici shqiptar, është shembull i integrimit të shqiptarëve në SHBA dhe gjithë botën.

Ky ështëp ostimi i Thaçit: