Koronavirusi në Itali, një shqiptare e prekur, e konfirmon e ëma: Imë bijë është e prekur

Koronavirusi në Itali, një shqiptare e prekur, e konfirmon e ëma: Imë bijë është e prekur

Aktuale February 24, 2020 - 18:28

Italia prej pak ditësh është në alarm prej Koronavirusit, kur deri më tani janë raportuar 6 të vdekur dhe mbi 230 të prekur.

Midis të prekurve bëhet me dije se është edhe një shqiptare dhe njoftimin e ka dhënë nëpërmjet një statusi në “Facebook” mamaja e saj.

Mësohet se ajo është një vajzë nga Lezha që jeton në Itali.