Shpend Ahmeti përplaset keq me asamblistin e VV-së
Foto: Laura Hasani

Shpend Ahmeti përplaset keq me asamblistin e VV-së

Aktuale January 28, 2020 - 11:09
Në Kuvendin Komunal të Prishtinës po mbahet mbledhja e jashtëzakonshme për Badocin

Gjatë mbledhjes së jashtëzakonshne të Kuvendit Komunal në Prishtinë lidhur me situtaën e krijuar në Liqenin e Badovcit, e ku parashihet ndërtimi i një lagjeje të re, ka pasur një përplasje në mes të kryetarit të komunës Shpend Ahmeti dhe asamblistit të Lëvizjes Vetëvendosje Shpend Ahmeti, raporton “Zeri.info”.

“Kanalizimi i fshatrave përreth Badovcit eshtë derdh në këtë Liqen. Deri në vitin 2016 as nuk ta kom ni ty zanin Egzon Azemi. Ti je vetëm aktivistë ivikendit për mbrojtjen e mjedisit. Nuk jam i interesuar t’i degjojë pallaveat e tua”, i është drejtuar Ahmeti asamblistit të VV-së.

Në nderkohë Azemi ia bëri të ditur Ahmetit që ai është asamblist nga viti 2017, dhe gjatë kohës për të cilën Ahmeti i’u drejtua atij./Zëri