Infektuar: 9869
Shëruar: 5480
Vdekur: 303
Shqipëria goditet nga një tjetër tërmet

Shqipëria goditet nga një tjetër tërmet

Aktuale December 05, 2019 - 22:34
Detaje

Një tërmet para pak çastesh ka dridhur Shqipërinë, ku epiqendra e tij ishte Tirana.

Sipas organizatës shkencore për raportimin e tërmeteve “EMSC”, ka bërë të ditur se ky tërmet ishte i shkallës 2.1.

Ky është një pas tërmet pas atij vdekjeprurës që goditi Shqipërinë më 26 nëntor, ku la të vdekur 51 persona dhe dhjetëra ndërtesa të rrënuar.