Infektuar: 9869
Shëruar: 5480
Vdekur: 303
Anëtari i VV’së: Nëse shkojmë në zgjedhje, LDK s’merr më shumë se 20 deputetë

Anëtari i VV’së: Nëse shkojmë në zgjedhje, LDK s’merr më shumë se 20 deputetë

Aktuale December 02, 2019 - 23:27
Detaje

Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani përmes një statusi ka komentuar bisedimet mes VV-së dhe LDK-së.

Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje të reja, atëherë LDK nuk do të mund të marr më shumë se 20 deputetë.

“LDK është mirë me ja shti kësaj pune!Nëse shkohet në zgjedhje nuk mund të marr me shumë se 20 deputet!Nëse mbetet në opozitë, në zgjedhjet e ardhshme i bohet PRAGU sikurse NISMA-së.”, ka shkruar ai.