Infektuar: 9869
Shëruar: 5480
Vdekur: 303
LAJMI I FUNDIT: Zvicra goditet nga tërmeti

LAJMI I FUNDIT: Zvicra goditet nga tërmeti

Aktuale November 30, 2019 - 10:36
Detajet

Rreth orës 02:14 minuta një tërmet ka goditur shtetin e Zvicrës.

Tërmeti, i cili është regjistruar nga EMSC, një organizatë shkencore ndërkombëtare, ka bërë të ditur se shkalla e këtij tërmeti ka qenë 3.0.

Kujtojmë se të martën e kësaj jave Shqipëria është goditur nga një tërmet i fuqishëm prej 6.4 shkallë i cili ka shkaktuar edhe viktima dhe dëme të mëdha materiale.