Infektuar: 1070
Shëruar: 841
Vdekur: 30
E dhimbshme: I mbuluar me batanije dhe në mes të sheshit, ky fëmijë po kërkon lëmosh në Mitrovicë

E dhimbshme: I mbuluar me batanije dhe në mes të sheshit, ky fëmijë po kërkon lëmosh në Mitrovicë

Aktuale October 17, 2019 - 23:12
Detajet

Në orët e vona të së enjtës, ky fëmijë është parë në qytetin e Mitrovicës duke kërkuar lëmoshë.

I shtrirë në rrugë e i mbuluar me një batanije për tu ngrohur sadopak, ai pret ndihmën e të tjerëve për të siguruar sado pak të holla për familjen e tij e cila jeton në kushte të rënda.

Padyshim një imazh i tillë është kaq i dhimbshëm.

Image

Vlen të kujtojmë faktin se janë mijëra familje kosovare që jetojnë në varfëri të skajshme. /Indeksonline/