Infektuar: 1070
Shëruar: 841
Vdekur: 30
Numërohen mbi 3 mijë vota të diasporës, prinë Vetëvendosje
Foto: Laura Hasani

Numërohen mbi 3 mijë vota të diasporës, prinë Vetëvendosje

Aktuale October 16, 2019 - 13:56
Detajet

Në qendërn e numërimit dhe rezultatevë sot kanë nisur të numërohet votat nga diaspora.

Deri rreth orës 13:30 kanë numëruar 3 mijë e 473 vota.

Nga ky numër 1552 vota janë për Lëvizjen Vetëvendosje, 716 për Lidhjen Demokratike të Kosovës, 553 për Partinë Demokratikë të Kosovës, 314 koalicioni AAK-PSD dhe 242 vota Nisma Socialdemokrate.

Numrimi është duke vazhduar edhe në këto moment.

Për zgjedhjet e 6 tetorit kanë qenë të certifikuar mbi 42 mijë pjestarë të diasporës