Vuçiq i lutet Papës të mos e njohë Kosovën

Vuçiq i lutet Papës të mos e njohë Kosovën

Aktuale September 12, 2019 - 10:25
Detajet

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq fillon sot vizitën e tij zyrtare në Vatikan.

Ai do të pritet nga Papa Françesku dhe sekretari i Shtetit të Vatikanit, Kardinal Peter Paroli.

“Unë shkoj te Papa në Vatikan për ta lutur që të mos e njohin Kosovën,” u tha Vuçiq gazetarëve së fundmi në Beograd.