Çka po paralajmërojnë Ilir Deda dhe Vjosa Osmani?

Çka po paralajmërojnë Ilir Deda dhe Vjosa Osmani?

Aktuale August 21, 2019 - 15:14
Lexoni detajet

Deputeti i Kuvendit të Kosovë, Ilir Deda, ka publikuar një fotografi së bashku me deputeten e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmanin, shkruan "Zëri.info". 

Deda përmes llogarisë së tij në Facebook, krahas fotografisë ka shkruar “Gati për shpërbërjen e Kuvendit". 

Ky publikim i Dedës vjen menjëherë pas deklarimit të tij mbi arsyet për të cilat nuk do të aderojë në lëvizjen Vetëvendosje. 

Kujtojmë se Deda u zgjodh deputet i Kuvendit të Kosovës gjatë periudhës sa ishte pjesë e Alternativës. /ZERI

Image