Infektuar: 3178
Shëruar: 1824
Vdekur: 64
Ish-sekretarja e SHBA-së Madeleine Albright takohet me Thaçin

Ish-sekretarja e SHBA-së Madeleine Albright takohet me Thaçin

Aktuale June 12, 2019 - 09:16
Lexoni detajet

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeline Albright në kabinetin e tij.

Albright është duke qëndruar në Kosovë në shënim të përvejtorit të njëzet të çlirimit të Kosovës.

Pas këtij takimi, kreu i shtetit dhe ish-sekretarja e shtetit, do t’i drejtohen mediave me deklaratë.