Infektuar: 10795
Shëruar: 6411
Vdekur: 365
Njësia Speciale vendoset në çdo cep të hotelit ku po që qëndrojnë Clinton dhe Albright

Njësia Speciale vendoset në çdo cep të hotelit ku po që qëndrojnë Clinton dhe Albright

Aktuale June 12, 2019 - 08:56
Lexoni detajet

Forca të shumta të Njësisë Speciale po vazhdojnë të qëndrojë në të gjitha skajet e hotelit në të cilin janë duke qëndruar personalitete të larta të politikës ndërkombëtare.

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ish-sekretarja e shtetit, Albright, ish-shefi i NATO-s, ëesley Clark dhe ish-presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiç, janë duke qëndruar në hotelin e zv.kryeministrit Pacolli, në qendër të Prishtinës.

Kurse, Policia e Kosovës, gjatë tërë natës kanë qëndruar afër hotelit, duke mbajtur sigurinë në nivel.

Po ashtu dhjetëra policë mëngjesin e sotme kanë patrulluar në këmbë në Sheshin “Nënë Tereza” dhe “Ibrahim Rugova”.