Ky është punëtori i ATK-së i arrestuar nga autoritetet serbe

Ky është punëtori i ATK-së i arrestuar nga autoritetet serbe

Aktuale maj 26, 2019 - 23:17
Lexo Detajet

Është arrestuar nga autoritetet serbe, punonjësi i Administratës Tatimore të Kosovës, Marjan Gjoka.

Këtë e ka bërë të ditur zëvendëskryeministri dhe shefi i diplomacisë kosovare Behgjet Pacolli, në Facebook.

“Sapo jam informuar se autoritetet shtetërore te Serbisë kanë arrestuar Marjan Gjokajn i cili punon për Administratën Tatimore të Kosovës, derisa po kthehej në Kosovë. Unë e dënoj këtë veprim të vazhdueshëm të Serbisë kundër qytetarëve të Kosovës dhe kërkoj lirimin e menjëhershëm të tij”, ka shkruar ai.

Ndërkohë “Zeri.info” ka siguruar fotografinë e të arrestuarit.

Image