Infektuar: 4512
Shëruar: 2156
Vdekur: 97
Scott: Marrëveshja Prishtinë-Beograd duhet të përfundojë me njohje reciproke

Scott: Marrëveshja Prishtinë-Beograd duhet të përfundojë me njohje reciproke

Aktuale April 18, 2019 - 18:01
Lexo Detajet

Ambasadori i SHBA-së në Beograd Kyle Scott deklaroi sot se zgjidhja gjithëpërfshirëse për çështjen e Kosovës duhet të përfshijë njohjen reciproke.

Në një prononcim për një televizion serb, diplomati amerikan theksoi se një gjë e tillë thuhet edhe në letrën e presidentit amerikan Donald Trump dërguar homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq.

“Më tej, gjithçka varet nga ju,” porositi Scott,

Ndryshe, më 29 prill në samitin e Berlinit pritet të ketë zhvillime interesante.

Sot kryeministri Haradinaj ka thënë se Macronit dhe Merkelit do ua kërkojë liberalizimin e vizave.