Haradinaj bën homazhe tek shtatorja e vëllait të tij, Shkëlzen Haradinaj

Haradinaj bën homazhe tek shtatorja e vëllait të tij, Shkëlzen Haradinaj

Aktuale prill 16, 2019 - 11:12

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë sot homazhe në 20 vjetorin e rënies së vëllaut të tij tek shtatorja e Shkëlzen Haradinaj në qendër të Pejës.

Haradinaj ishte i shoqëruar nga djali i Shkëlzenit, Luani, bashkëshortja e tij Anita Haradinaj.

Homazhe kanë bë edhe ministra nga kabineti qeveritar, kreu i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj.

Më pas kreu i Qeverisë do të marrë pjesë në akademinë përkujtimore të dëshmorëve dëshmorët Shkëlzen Haradinaj, Fatmir Nimanaj, Hasim Halilaj, Luan Nimanaj dhe invalidi i UÇK-së, Enver Haradinaj.

 

Image