Ambasada e Kosovës në Kanberra ofron numrat emergjentë pas sulmit në Zelandë të Re

Ambasada e Kosovës në Kanberra ofron numrat emergjentë pas sulmit në Zelandë të Re

Aktuale mars 15, 2019 - 12:02
Lajmet e fundit nga vendi dhe bota!

Ambasada e Kosovës në kryeqytetin australian, Kanberra, ka njoftuar shtetasit e Kosovës që jetojnë në Zelandë të Re se i ka vënë në dispozicion numrat emergjentë pas sulmit terrorist që ndodhi në dy xhami të qytetit Christchurch.

Ambasada ka bërë thirrje që të ndiqen këshillat që japin autoritetet e Zelandës së Re dhe autoriteteve, njofton Klan Kosova.

Kontaktet emergjente janë: +61 (02) 261130366 , +61403517113.

Nga sulmi i sotëm mbetën të vrarë 49 persona që ishin brenda xhamisë.