Presidenti Thaçi mbledh krerët e qeverisë, por mungon Haradinaj, i pranishëm edhe Lutfi Haziri

Presidenti Thaçi mbledh krerët e qeverisë, por mungon Haradinaj, i pranishëm edhe Lutfi Haziri

Aktuale shkurt 14, 2019 - 14:14
Lexoni detajet e fundit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi së bashku me ministrin e drejtësisë, Abelard Tahirin dhe Rrahim Pacollin, janë parë së bashku duke hyrë për të ngrënë drekë në një restaurant në Prishtinë.

Takimit si duket iu është bashkangjitur edhe kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i cili për disa minuta ka pritur jashtë.

Disa çaste më vonë, ‘drekës’ i është bashkangjitur edhe lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli.

Arsyeja e takimit nuk është e ditur ende. /Ballkani.info

Image
Image