Vuçiq i kënaqur me rezultatet e seancës së OKB për Ushtrinë e Kosovës

Vuçiq i kënaqur me rezultatet e seancës së OKB për Ushtrinë e Kosovës

Aktuale dhjetor 19, 2018 - 08:56
Lexo detajet!

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka thënë se ishte i kënaqur me rezultatet e seancës së Këshillit të Sigurimit të OKB-së.

Ai për Zërin e Amerikës tha se Serbia pati mundësinë të informojë publikun ndërkombëtar mbi situatën në Kosovë në një sesion të hapur pas futjes së taksës për mallrat serbe dhe vendimet mbi transformimin forcat e sigurisë së Kosovës në Ushtri”.

“Ne iu kemi treguar atyre që avokojnë për pavarësinë e Kosovës se çka kanë krijuar”, tha ai, transmeton Klan Kosova.