Lekaj: Sot mund të lëvizni lirshëm

Lekaj: Sot mund të lëvizni lirshëm

Aktuale dhjetor 16, 2018 - 13:19
Lexo Detajet

Reshjet e borës kanë mbuluar një pjesë të madhe të vendit

E Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka thënë se po punohet për pastrimin e rrugëve nga bora.

Përmes një postimi në Facebook, Lekaj ka shtuar se mund të lëvizet lirshëm nëpër rrugët e Kosovës, por ka apeluar për kujdes.

"Zeri.info" më herët ka raportuar për rrugë të vështira për qarkullim në kryeqytet dhe në fshatin Barilevë. Ndërkohë kryetari Ahmeti ka theksuar se po punohet për pastrimin e rrugëve.

LEXO EDHE: Bora e zë 'në gjumë' komunën e Prishtinës, shikojeni gjendjen në këtë fshat (FOTO)

LEXO EDHE: Bora ‘mbulon’ Prishtinën, shikojeni gjendjen e rrugëve

 

LEXO EDHE: Ahmeti: Ju lusim për qarkullim të kufizuar me vetura

">http://