Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Aktuale dhjetor 15, 2018 - 22:03
Lexo lajmet e fundit nga vendi!

Moti për nesër sipas Institutit Hidrometeorologjik.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje bore.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius. “, thuhet në njoftimin IHMK’së.

Po ashtu bëhet e ditur se do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-4m/s.

Image