Parashikimi i moti për sot në Kosovë

Parashikimi i moti për sot në Kosovë

Aktuale korrik 13, 2018 - 10:00
Lexo detajet

Mbi vendin tonë sot do të mbajë mot i ndryshueshëm me diell dhe me vranësira.

Në mëngjes temperatura prite të shënojnë 20 gradë kurse gjatë ditës pritet të arrijnë deri në 26 gradë celsius.

Nga mëngjesi pritet të ketë vranësira të pjesshme, por në orët e pasdites do të jenë më të theksuara.

Në mbrëmje sipas parashikimeve, herë pas here priten reshje të shiut, kurse temperaturat do shënojnë 24 gradë celcius.