Serbia me mot katastrofik, paralajmërohen edhe rrëshqitje dheu

Serbia me mot katastrofik, paralajmërohen edhe rrëshqitje dheu

Aktuale qershor 14, 2018 - 09:55

Meterologët në Serbi kanë paralajmëruar edhe sot mot të keq. Stuhia që goditi vendin, parashihet të vazhdojë edhe sot.

Pas reshjeve të mëdha të shiut dhe breshrit përgjatë ditës së djeshme moti thuhet të vazhdojë të jetë i ngjashëm edhe sot, i përcjellur edhe me erëra të fuqishme. 

Sipas medieve serbe nga paralajmërimet ka mundësi që rrugët sërish të mbushen përplot me ujë.

Përpos kësaj janë paralajmëruar edhe rrëshqitje të dheut. 

Duhet shtuar se dje reshjet e shiut dhe breshrit shkaktuan një mot të paparë më herët në këtë vend.