Cili prej deputetëve u sfidua sot në shah nga mjeshtri slloven i shahut (FOTO)
Foto: Driton Bublaku

Cili prej deputetëve u sfidua sot në shah nga mjeshtri slloven i shahut (FOTO)

Aktuale qershor 13, 2018 - 18:20
Shahu cilësohet edhe si sporti i mençurisë

NLB Banka në bashkëpunim me Ambasadën e Republikës Sllovene, klubin e shahut “Drejtësia” dhe Federatën e Shahut të Kosovës, e kanë organizuar sot simultanën e shahut në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë për nder të Ditës së Çlirimit të Prishtinës, shkruan zeri.info.

Image

Dhjetëra të rinj ju bashkuan këtij organizimi duke u përballur me shahistët e njohur nga Kosova, por edhe ata nga Sllovenia.

Image

Image

E në mesin e këtyre shahistëve të njohur ishte edhe shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca.

Konjufca këtu u sfidua nga mjeshtri ndërkombëtar i shahut, slloveni, Bogdan Podlesnik, përcjell “Zeri.info”.

Për më shumë, shikoni fotografitë e mëposhtme. 

Image

Image

Image

Image

Image