Ndryshime të temperaturave gjatë fundjavës

Ndryshime të temperaturave gjatë fundjavës

Aktuale maj 25, 2018 - 20:26
Lexo detajet

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë fundjavës do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat pasdite vende-vende shoqërohen me reshje shiu, kryesisht në ditën e diele.

Temperatura minimale do të lëvizë ndërmjet 11 deri 13 gradë celsius kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23 deri 25 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1 deri 5 metra për sekondë.