Veseli i gëzohet miratimit të Ligjit për Prishtinën

Veseli i gëzohet miratimit të Ligjit për Prishtinën

Aktuale maj 17, 2018 - 19:40
Lexo detajet

Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot pasdite Ligjin për Prishtinën.

Për këtë është shprehur i lumtur kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli.

LEXO EDHE: Miratohet ligji për Prishtinën, Prizreni kryeqytet historik

“Jam i lumtur që Kuvendi i Kosovës miratoi Ligjin për Kryeqytetin, i cili e ndihmon zhvillimin e Prishtinës, me më shumë buxhet dhe kompetenca", ka shkruar ai në Facebook.

"Po ashtu, me këtë Ligj, Prizreni njihet si Kryeqytet Historik i Kosovës”, ka shtuar Veseli.