Thaçi-komisionerit Hahn: Po presim liberalizimin e vizave, kemi plotësuar kushtet

Thaçi-komisionerit Hahn: Po presim liberalizimin e vizave, kemi plotësuar kushtet

Aktuale maj 17, 2018 - 10:21
Lexoni detajet

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes  një postimi në Twitter, Thaçi theksoi  se në bisedë me komisionerin kanë folur edhe për liberalizimin e vizave, raporton zeri.info.

“Me Johannes Hahn në Samitin e Sofias. Bashkimi Evropian është prapa strategjisë së re për zgjerim dhe njerëzit e rajonit janë bashkë me BE-në për të krijuar një partner të ri për përparim. Kosova tani po pret me të drejtë liberalizimin e vizave, pasi ka plotësuar numrin rekord të kushteve, si demarkacioni etj”, ka shkruar ai.

Image