Fillon Samiti, Kosova pjesë e saj

Fillon Samiti, Kosova pjesë e saj

Aktuale maj 17, 2018 - 09:40
Lexoni detajet

Sapo ka filluar Samiti i BE-së me vendet e Ballkanit Perëndimor, raporton "Zeri.info".

Nikoqiri i këtij Samiti, kryeministri bullgar Borissov ka mbajtur fjalim, derisa tani është duke folur presidenti i Komisionit Evropian, Tusk.

Para fillimit të këtij Samiti, presidenti Thaçi ka takuar Komisioneri i Zgjerimit të BE-së, Johannes Hahn, i cili në mëngjes ka theksuar se është optimist se do të arrihet një zgjidhje në dialogun midis Prishtinës dhe Beogradit./Zeri/

Image

Image

 

Image