Veseli takon presidenten e Senatit të Italisë
Foto: Laura Hasani

Veseli takon presidenten e Senatit të Italisë

Aktuale maj 01, 2018 - 16:38
Lexo detajet

Kryeparlamentari, Kadri Veseli ka pritur në takim Presidenten e Senatit të Italisë, Maria Elisabetta Alberti Casellati, raporton "Zeri.info".

"Kemi nevojë për vizita të tilla aq më tepër nga një shtet kaq kontributdhënës siç është Italia. Shfrytëzoj rastin t'i falënderoj gjithë ushtarët që janë nga Italia në trupat e KFOR-it", tha Veseli me të filluar takimi.

LEXO EDHE: Kryeministri zhvillon takimin me sindikalistët me dyer të mbyllura

Pas kësaj takimi i tyre vazhdoi me dyer të mbyllura dhe pa konferencë për media/ZeriImage