E jashtëzakonshme! Jetimët e Ballkanit e bëjnë me shtëpi të re dhe e punësojnë fëmijën jetim

E jashtëzakonshme! Jetimët e Ballkanit e bëjnë me shtëpi të re dhe e punësojnë fëmijën jetim

Aktuale maj 01, 2018 - 10:52
Lexoni më shumë detaje

Shoqata Humanitare ‘Jetimët e Ballkanit’ nuk po ndalen me veprat e tyre humane. Lotët e mërzisë, varëfërisë, untësisë, e të pashpresëve, po i kthejnë në lotë gëzimi.

Kjo shoqatë në krye me drejtorin e saj Halil Kastrati, sot kanë bërë një gjest tejet të madh.

Ata ia kanë bërë befasi një djaloshi i cili është jetim dhe i vetëm.

Rast i rëndë dhe i rrallë ky. Pa nënë, pa baba, motër e vëlla i vetëm, pa strehë dhe i papunë, por nga sot falë shoqatës humanitare ‘Jetimët e Ballkanit’ ai do ta ketë shtëpinë dhe do të punësohet, transmeton Gazeta NewBorn.

Ja postimi i shoqatës ‘Jetimët e Ballkanit’: 

Dite shume e rende edhe per ne No Coment

Pa babe e pa nene, pa vella e pa moter
Ne varferi te madhe edhe pa voter

“ Skam me ke te bej muhabet
Skam me ke ta qaj nje dert
Edhe buka veç vet nuk hahet
Ahh, edhe loti ne sy spom thahet

Prape se prape diita disi kalon
Nata o vella shume pom shtrengon
E lus gjumin tme vjen me shpejt
Por aj ste vjen kur don ti vet

Jeta ime plote halle e merzi
Nkater mure i mbyllur nvetmi
Zoti Madh Ty tqofsha fale
Ty te jam mbeshtetur, me bej hall

Ne sot ja beme surprize ndertimin e shtepise se re
Gjetem perkrahje edhe per ta punesuar
Lusim Zotin ta gjen nje rob te hajrit dhe ta mbush shtepine plote

Pamjet shume prekese dhe cdo detaj tjeter do to bejme publike javen tjeter

Bamiresit Zoti kurr mos i humbte