Ky është parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim

Ky është parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim

Aktuale maj 01, 2018 - 08:33
Lexoni lajmet më të fundit nga vendi, rajoni, bota....

Moti në Kosovë sot do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë, ndërsa pasdite dhe në mbrëmje në zonat malore, me shira të mundshme afatshkurtra.

Temperaturat e mëngjesit do të jenë nga 10 në 17 dhe gjatë ditës do të arrijnë 27 në 30 gradë.

Probleme për shkak të këtyre temperaturave mund të kenë të prekurit nga astma, ose sëmundjet e zemrës.