Nuk kalon propozimi i opozitës për vendimin e Qeverisë për rritjen e pagave

Nuk kalon propozimi i opozitës për vendimin e Qeverisë për rritjen e pagave

Aktuale mars 14, 2018 - 10:43

Deputetet e Kuvendit të Kosovës, nuk  votuan rekomandimet e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Vetëvendosjes, lidhur me vendimin e qeverisë për rritjen e pagave të kabinetit qeveritar.

Nga 107 deputet të pranishëm 49 kanë votuar kundër këtyre rekomandimeve, 58 kanë qenë për ndërsa dy deputet abstenuan.

LEXO EDHE: Hoti ‘godet’ Haradinajn

LDK dhe Vetëvendosje e lëshuan dje sallën pasi që nuk kishte kuorum për të votuar këto rekomandime.