Serwer: Haradinaj nuk ka kurajën për të ratifikuar Demarkacionin

Serwer: Haradinaj nuk ka kurajën për të ratifikuar Demarkacionin

Aktuale mars 13, 2018 - 12:58
Serwer jep deklaratë të ashpër ndaj Haradinajt

Eksperti i cështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk ka kurajën për të ratifikuar demarkacionin me Malin e Zi.

“Besoj se mënyra më e mirë për ta zgjidhur çështjen e demarkacionit, është që kryeministri Ramush Haradinaj të ndryshojë qëndrim për këtë marrëveshje, që është në kundërshtim me qëndrimet e tij që i kishte pa ardhur në pushtet”, ka thënë Serwer, përcjell Klan Kosova.

“Më duket se Haradinaj ka mungesë të kurajës që ta bëjë këtë. I dua politikanët me më shumë kurajë, dhe më pak mungesë të vullnetit për t’u marrë me çështje të mëdha”, ka thënë ai për Podgorica Victory.