Selmanaj: Rinegocimi, zgjidhja e demarkacionit

Selmanaj: Rinegocimi, zgjidhja e demarkacionit

Aktuale shkurt 14, 2018 - 20:24

Deputeti i AAK-së, Rasim Selmanaj, menjëherë pas takimit mes kryeministrave të Kosovës dhe Malit të Zi, tha se ka pajtueshmëri mes dyja palëve që t’i jepet zgjidhje çështjes së demarkacionit të kufirit mes dyja shteteve.

Selmanaj, në emisionin “InfoBox” të RTV Dukagjinit, tha se zgjidhja për demarkacion, zgjidhja është te rinegocimi i kësaj marrëveshje.

Ai tha se për AAK-në, demarkacion i pranueshëm do të jetë, ai që do të eliminojë gabimet aktuale./RTV Dukagjini