Zogaj thotë se Ahmeti e Thaçi shesin e blejnë gjithçka në emër të shtetit, vetëm të mbesin në pozitat që janë!

Zogaj thotë se Ahmeti e Thaçi shesin e blejnë gjithçka në emër të shtetit, vetëm të mbesin në pozitat që janë!

Aktuale janar 13, 2018 - 22:06

Drejtori ekzekutiv i Lëvizjes FOL, Petrit Zogaj ka reaguar par përhapjes së lajmit ku dyshohej që logo e përzgjedhur për herën e dytë si logo zyrtare për “10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, është e vjedhur, përcjellë GazetaBlic.

Edhe pse ishte i menjëhershëm reagimi i autorit të logos i cili tregoi se që të dy dizajnët janë punim i tij. Zogaj me anë të një shkrimi në “Facebook” ka reaguar duke thënë se autori i këtyre logove është një tregtar i zakonshëm.

Sipas tij, duhet duke e kuptuar shumë mirë se kujt po i bënë logo, siç ka shkruar, pra kush janë pranuesit e punës së tij, duke i njohur po ashtu si tregtar, ka bërë pazarin e vet: me te njëjtën punë ka përfituar dy herë, përcjellë GazetaBlic.

Zogaj e ka quajtur edhe Ali Ahmetin si tregtar në Maqedoni, dhe ka thënë se autori i logos njëherë në 2015 e kishte shitur logon për BDI-në, e tash tregtinë po e bënë me Hashim Thaçin të ciline ka quajtur ‘tregtar i zoti politik’.

Ky është shkrimi i tij i plotë:

Autori i ketyre llogove eshte nje tregtar i zakonshem. Duke e kuptuar shume mire se kujt po i ben llogo, pra kush jane pranuesit e punes se tij, duke i njohur po ashtu si tregtar, ka bere pazarin e vet: me te njejten pune ka perfituar dy here.

Ne 2015 me BDI-n e Ali Ahmetit, tregtar politik ne Maqedoni dhe tash njejte me Hashim Thacin, po ashtu nje tregtar i zoti politik. Qe te dy, ne emer te shteteve perkatese, shesin e blejne gjithcka, me te vetmin qellim qe te mbesin ne pozitat qe jane.

Petrit Zogaj – Facebook